Biały kontra czarny lakier hybrydowy

Czarny czy biały? Oba z tych kolorów stanowią podstawę eleganckiej stylizacji na praktycznie każdą okazję. Czerń i biel najczęściej używane są do zdobień i wzorków na paznokciach, choć ostatnio wraca również moda na malowanie nimi całej płytki paznokcia. Bez wątpienia czarny i biały lakier hybrydowy powinna mieć w swojej kosmetyczce każda modna kobieta. Czym tak ujmują nas te kolory?

Czytaj dalej

 Yin Yang wśrod kolorów

Ggłęboko zakorzeniona symbolika czerni i bieli jest równie kontrastowa, co same te kolory. Choć jak to w życiu bywa - przeciwieństwa są dopełnieniem całości, zgodnie z filozofią Yin Yang.
Co tak naprawdę oznaczają te barwy i kto powinien je nosić?

Biały lakier hybrydowy dla perfekcjonistek

Biel w naszej kulturze to barwa życia, niewinności i dobra. Ma ona silne powiązania religijne i duchowe, kojarzy się przede wszystkim z symbolizującym czystość strojem panny młodej. W bardziej przyziemnym kontekście, białe elementy ubioru są synonimem elegancji i profesjonalizmu.

Czarny lakier hybrydowy - symbol władzy

Pierwsze skojarzenia z czernią, nasuwające się każdej osobie z europejskiego kręgu kulturowego, są raczej negatywne – barwa ta symbolizuje żałobę, tajemniczość i okultyzm. Jednak czerń to nie tylko smutek i mrok, kojarzy się ona również z elegancją, luksusem i wiedzą, a także z władzą i seksualnością. Ze względu na wyrazistość oraz bogatą symbolikę tego koloru, styliści radzą używanie go z rozwagą, najlepiej w zestawieniach z żywszymi barwami.

Czerń czy biel? Wybierz swój lakier hybrydowy

Który kolor wybierzesz do swojej stylizacji? Podpowiadamy, do kogo najlepiej pasować będzie czarny, a do kogo biały lakier hybrydowy:

  • czarny lakier hybrydowy – paznokcie w tym kolorze to obowiązkowy dodatek do ubioru każdej członkini subkultury metalowej, gotyckiej i punkowej; czarny lakier hybrydowy w ostatnich latach zagościł również na salonach, jako uzupełnienie zawsze modnej małej czarnej,
  • biały lakier hybrydowy – jasny i subtelny, odpowiedni na ślub, ale również na co dzień, jako alternatywa dla neutralnych lakierów nude.

Obydwa kolory dostępne są w naszym sklepie online w wersji klasycznej 7 ml (29,99zł) oraz w wersji mini 4ml (18,99zł). Zapraszamy do zakupu!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl