Jak wykonać modny manicure krok po kroku?

Jak wykonać modny manicure krok po kroku?

Szukacie inspiracji na modny manicure, ale nie macie na jego wykonanie zbyt wiele czasu? Pokażemy Wam w kilku krokach jak zrobić efekt syrenki bądź lustra lub wpisujące się aktualne trendy matowe paznokcie.

Efekt lustra

Efekt Metal Glass na paznokciach naprawdę wygląda oszałamiająco. Pyłek nałożony na płytkę paznokcia daje niezwykły efekt idealnie gładkiej tafli lustra. Na czarnej hybrydzie zamienia się w srebro, a na beżowej w złoto. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak uzyskać efekt lustra i jak zrobić ten zachwycający manicure.

  • Krok 1: przygotowanie płytki paznokci do manicure – nadać paznokciom oczekiwany kształt poprzez opiłowanie, odsunąć skórki oraz nałożyć bazę.
  • Krok 2: utwardzić bazę w lampie LED/UV.
  • Krok 3: wykonanie manicure hybrydowego – nałożenie lakieru hybrydowego Provocater i utwardzenie w lampie LED/UV.
  • Krok 4: nałożenie Top Shine No Wipe i utwardzenie topu w lampie (LED - 30/60 s; UV - 2 minuty).
  • Krok 5: nałożenie pyłku do paznokci Metal Glass – pyłek należy nałożyć na suchą warstwę na paznokciach przy użyciu pacynki i kulistym ruchem wtopić w nie. Nadmiar strzepujemy przy użyciu pędzelka miotełkowego.
  • Krok 6: Nakładamy warstwę utwardzającą a dłonie umieszczamy w lampie LED na 30-60s / UV na 120s.

Pyłek do hybryd możemy aplikować na wszystkie paznokcie lub jako czarujący akcent tylko na jednym.

Efekt syrenki

Efekt syrenki – brzmi czarująco i tak też jest. To nic innego jak manicure z lśniącym, opalizującym pyłkiem, dający efekt idealnej, połyskującej tafli. Wbrew pozorom to bardzo prosta i szybka metoda zdobienia paznokci. Do wykonania manicure będziemy potrzebować lampę UV, bazę, lakier hybrydowy w dowolnym kolorze, top do hybryd oraz pyłek opalizujący i miękki pędzelek.

Na początek postępuj tak jak w przypadku typowego wykonywania manicure hybrydowego. Przygotuj płytkę paznokcia, nałóż na nią bazę i utwardź ją lampą LED/UV. Następnie pomaluj paznokcie swoim ulubionym lakierem hybrydowym Provocater i utwardź go w lampie. Teraz możesz przejść do wykonania efektu syrenki!

By wykonać efekt syrenki na paznokcie nałóż pyłek z linii Stardust, np. Pink Stardust. Nakładaj go za pomocą małego, miękkiego pędzelka, kulistymi ruchami - możesz położyć go na całości, połowie lub samych końcówkach paznokci.. Nadmiar pyłku strzep z płytki również przy użyciu pędzelka. Na koniec nałóż top i utwardź całość w lampie UV/LED.

Matowe paznokcie

Jeśli lubisz eleganckie rozwiązania, wypróbuj również manicure matowy. Wykonanie jego nie stanowi żadnego problemu nawet dla osoby początkującej. Wykonaj swój manicure hybrydowy tak jak zwykle - spiłuj paznokcie w ulubiony kształt, odsuń skórki, nałóż i utwardź bazę, a następnie pomaluj paznokcie na wybrany kolor czy kolory i utwardź lakier hybrydowy w lampie LED/UV.

By Twój manicure hybrydowy był matowy wystarczy jeden, prosty trik. Po utwardzeniu lakieru wystarczy, że nałożysz na paznokcie Top Matt no Wipe Provocater - spełnia on wszystkie funkcje typowego topu, a jednocześnie nadaje manicure matowy wygląd. Teraz wystarczy, że utwardzisz top w lampie - matowe paznokcie gotowe!

matowy wygląd paznokci hybrydowych

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
wróć do listy wpisów
Sklep internetowy Shoper.pl