FAQ

Kochane! Z uwagi na to, że dostajemy od Was wiele powtarzających się pytań, postanowiliśmy wybrać te najczęściej zadawane i przygotować dla Was odpowiedzi w pigułce. Mamy nadzieję, że będą pomocne.


1. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego?

Tak. Zaliczają się do nich:

 • grzybica paznokci
 • łuszczyca paznokci
 • alergie
 • zakażenia o podłożu bakteryjnym
 • stany zapalne i infekcje
 • drożdżyca oraz kurzajki i brodawki okołopaznokciowe

2. Czy produkty marki Provocater współpracują/są kompatybilne z lakierami hybrydowymi oraz produktami innych marek?

Zalecamy łączenie lakierów hybrydowych Provocater z bazą oraz topem firmowym.

Ich skład oraz właściwości zostały tak skomponowane, aby gwarantowały najlepszy, zamierzony efekt. Nie znamy składu produktów innych marek, więc nie możemy zagwarantować idealnego efektu końcowego, ani bezproblemowej aplikacji.

3. Czy jeżeli nałożę na paznokcie bazę Provocater, mogę je następnie pomalować zwykłym lakierem?

Kolejnym krokiem po nałożeniu bazy, powinna być aplikacja lakieru hybrydowego. Dzięki temu manicure będzie trwały. Nie możemy dać gwarancji w przypadku aplikacji na bazę zwykłego lakieru.

4. Gdzie znajdę skład poszczególnych produktów marki Provocater?

Składy produktów umieszczone zostały na stronie każdego z nich w zakładce „SKŁAD”.

5. Co to jest warstwa dyspersyjna i czy każdy produkt marki Provocater ją wytwarza?

Warstwa dyspersyjna to tzw. 'klejąca/lepka' warstwa, która powstaje po utwardzeniu m.in. lakierów hybrydowych, ułatwiając tym samym łączenie się ze sobą kolejnych produktów. Posiadają ją wszystkie lakiery hybrydowe marki Provocater oraz produkty do utwardzenia w lampie LED/UV typu: baza, top. Wyjątkiem jest produkt Top Shine No Wipe, który nie posiada warstwy dyspersyjnej, dzięki czemu znajduje zastosowanie przy nakładaniu pyłków typu: Metal Glass, Golden Gloss czy Opal.

6. Jak długo należy utwardzać w lampie produkty marki Provocater?

Czas utwardzania jednej warstwy lakieru hybrydowego Provocater wynosi ok 30-60sek w lampie LED/UV oraz ok 2min w lampie UV.
Utwardzanie Base&Top Provocater to ok 30-60sek w lampie LED/UV oraz 2min w lampie UV.
Utwardzanie Base Hard Provocater to ok 30-60sek w lampie LED/UV oraz 2min w lampie UV.
Utwardzanie Top Matt Provocater to ok 30-60sek w lampie LED/UV oraz 2min w lampie UV.
Utwardzanie Top Shine No Wipe to ok 30-60sek w lampie LED/UV oraz 2min w lampie UV.
 

7. Co zrobić, aby lampa LED służyła nam długi czas?

Przede wszystkim lampa LED to produkt elektroniczny, dlatego należy z nią postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami użytkowania tego typu sprzętów. Zawsze, gdy przewozisz lampę odłącz od niej przewód zasilający. Pamiętaj aby zawsze zwracać uwagę, czy nie jest on wygięty bądź poplątany. Aby uniknąć uszkodzenia lampy, upewnij się, że przed zastosowaniem nie przebywała w zimnym pomieszczeniu. Jeżeli tak było, odczekaj do momentu, aż osiągnie temperaturę pokojową.

8. Czy lakiery marki Provocater oraz ich poszczególne składniki były testowane na zwierzętach?

Zarówno składniki jak i gotowe lakiery nie były testowane na zwierzętach.


9. Dlaczego lakier hybrydowy, który nakładam kurczy się, marszczy lub odchodzi.

Możliwe przyczyny:

 • źle przygotowana płytka paznokcia
 • za gruba warstwa nałożonego lakieru
 • za krótki czas utwardzania
 • słabe świetlówki w lampie

Nasza rada:
Pamiętaj aby przed wykonaniem manicure hybrydowego odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Należy ją dobrze zmatowić i odtłuścić Cleanerem, a także zastosować Primer. Po tym kroku nie powinno się niczym dotykać płytki paznokcia (szczególnie opuszkami palców). Polecamy nakładać bardzo cienkie warstwy, starannie i bez najeżdżania na skórki. Nie wolno zapominać o pokryciu wolnego brzegu paznokcia, aby zapobiec zapowietrzaniu się warstwy lakieru, działaniu detergentów czy wody na jego przyczepność. Jeżeli nie mamy wprawy, polecamy nakładać produkt na 4 paznokcie, a na końcu malować kciuk. Utwardzamy produkty zgodnie z tabelą w punkcie 6. Zdarza się również, że przyczyny te spowodowane są przechowywaniem lakieru w złej temperaturze, narażanie go na nadmierne działanie promieni słonecznych przed utwardzeniem i ekspozycję na promienie lampy LED/UV.

10. Dlaczego podczas aplikacji, na lakierze pojawiły się pęcherzyki powietrza?

Możliwe przyczyny:

 • zbyt energiczne mieszanie produktu w buteleczce przed aplikacją
 • za gruba warstwa nałożonego lakieru
 • zbyt chaotyczna aplikacja produktu na paznokieć
 • słabe świetlówki w lampie

Nasza rada:

Aplikacja produktów na paznokieć powinna być wykonana długimi i delikatnymi ruchami. Polecamy odczekać 5 sekund od pomalowania paznokci, przed umieszczeniem ich w lampie.

11. Czy produkty zakupione w sklepie internetowym mogę odebrać osobiście?

Zamówień w naszym sklepie online nie można odebrać osobiście. Kurier dostarcza je pod wskazany adres. Można natomiast dokonać zakupów w jednym z naszych punktów w całej Polsce. Ich adresy dostępne są w zakładce: GDZIE KUPIĆ.
 

12. Dlaczego lakiery marki Provocater są gęste?

Nasze lakiery wyróżniają się wyjątkową gęstością, co jest ich wielką zaletą. Dzięki temu są świetnie napigmentowane i przy większości kolorów, wystarczy nałożenie tylko jednej warstwy, aby zapewnić perfekcyjne krycie. Poza tym gęstość sprawia, że nawet osoba, która wykonuje manicure hybrydowy po raz pierwszy samodzielnie, poradzi sobie z aplikacją lakieru. Z uwagi na tą cenną cechę, nie spływa on z paznokcia i nie zalewa skórek.

Komentarze do wpisu (0)

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl